Kdo jsme

Jsme rádi, že jste navštívili stránky značky UŽJEDU.CZ, kterou jsme jako dva nadšenci do dopravních prostředků založili v roce 2016!

Naše návrhy od počátku vznikají převážně ručně metodou čínské tušové malby kvasovými barvami, na kterou postupně navazují i další techniky, díky čemuž mají naše produkty neotřelý a zapamatovatelný design. Náš styl je jednoduchý, hravý, a místy až dětsky naivní. Přesto naše produkty nejsou určeny jen dětem, ale i nadšeným dospělým.

Autorem všech motivů v naší nabídce je malíř, kreslíř a grafik Ondřej Caska. Ondra vidí dopravní prostředky jinak, nejen jako věci sloužící lidem k přepravě, ale také jako živé bytosti, které mají duši a někdy dokáží být i náladové. Ondra se kromě tvorby pro UŽJEDU.CZ věnuje své vlastní autorské tvorbě, v níž se často objevují jeho oblíbené motivy dopravy nebo industriálních staveb. 

Od založení značky uplynulo již několik let, kdy jsme nejprve kromě provozování eshopu také pravidelně navštěvovali markety zaměřené na prodej lokální autorské tvorby a postupně s přibývajícími produkty jsme navazovali spolupráci s obchody s převážně autorskou tvorbou. Naše produkty byly k zakoupení nejen v centru Prahy, ale také v Plzni, Brně, Hradci Králové, Olomouci nebo třeba v rámci dopravního muzea v Drážďanech. Od roku 2020 spolupracujeme s fanshopem Dopravního podniku hlavního města Prahy. 

Přestože období prodejů na marketech, provozování eshopu i spolupráce s řadou obchodů je už pryč, jsme rádi, že naše tvorba má stále své fanoušky! Aktuálně jsou naše produkty k zakoupení již jen ve fanshopu Dopravního podniku hlavního města Prahy, případně je možné se na nás obrátit s individuální objednávkou. I nadále sdílíme obdiv a respekt k řemeslným pracím, designu a tradicím, máme rádi výrobky s příběhem a tvůrčí práci a naší vizí je vytvářet věci, které budou dělat radost!

Andrea a Ondra