Kdo jsme

Jsme rádi, že jste navštívili stránky značky UŽJEDU.CZ, kterou jsme jako dva nadšenci do dopravních prostředků založili v roce 2016!

Naše návrhy od počátku vznikají převážně ručně metodou čínské tušové malby kvasovými barvami, na kterou postupně navazují i další techniky, díky čemuž mají naše produkty neotřelý a zapamatovatelný design. Náš styl je jednoduchý, hravý, a místy až dětsky naivní. Přesto naše produkty nejsou určeny jen dětem, ale i nadšeným dospělým.

Autorem všech motivů v naší nabídce je malíř, kreslíř a grafik Ondřej Caska. Ondra vidí dopravní prostředky jinak, nejen jako věci sloužící lidem k přepravě, ale také jako živé bytosti, které mají duši a někdy dokáží být i náladové. Ondra se kromě tvorby pro UŽJEDU.CZ věnuje své vlastní autorské tvorbě, v níž se často objevují jeho oblíbené motivy dopravy nebo industriálních staveb. 

Od založení značky uplynulo již několik let a my kromě provozování eshopu také pravidelně navštěvujeme markety zaměřené na prodej lokální autorské tvorby. Také jsme navázali spolupráci s několika obchody s autorskou tvorbou. Naše produkty tak naleznete v Praze, Olomouci a Hradci Králové. 

Jsme tým, ve kterém sdílíme obdiv a respekt k řemeslným pracím, designu a tradicím. Máme rádi výrobky s příběhem a tvůrčí práci. Naší vizí je vytvářet věci, které budou dělat radost. Zakládáme si na kvalitním zpracování, originalitě a poctivosti. Vedle vlastních výrobků rádi připravujeme pro naše klienty i originální návrhy vycházející z rukopisu UŽJEDU.CZ.

Andrea Kopečková a Ondřej Caska

 foto: Marek Hýř, Metro.cz (2019)